MSC BELLISSIMA

  PAYLAŞ

MSC BELLISSIMA

EŞSİZ GÜZELLİKTEKİ YENİ AMİRAL GEMİMİZ

 

MSC Bellissima, kız kardeşi MSC Meraviglia ile eş değer bir dizi göz alıcı özellik sunacak.

Herşeyden önce, yenilikçi “MSC for Me” teknolojisi sizi, misafir dostlarınıza, mürettebatımıza ve geminin kendisine bağlayan zenginleştirilmiş bir cruise deneyimi sunacak.

İki katlı gezi güvertesi, 80 metre uzunluğunda muhteşem bir LED tavana sahip olup, alışveriş ve yeme-içme mekanlarıyla çevrilidir.

Butcher's Cut steakhouse ve Kaito Sushi & Teppanyaki gibi özel restoranlarla birlikte, aralarında bistro ve sokak lezzetleri marketi  de olan birbirinden farklı 20 bar ve 10 restoran bulunmaktadır.

Eğlence için, MSC Bellissima gemisine özel olarak tasarlanan 2 adet yeni Cirque du Soleil gösterisinin tadını çıkarabilir, çöl temalı Su Parkında (çocuklar ve aileler için bir vaha) rahatlayabilirsiniz.

Şaşırmaya hazır olun!

 

DÜNYANIN YAPAY ZEKA YARDIMIYLA GÜÇLENDİRİLMİŞ İLK SANAL KİŞİSEL SEYİR ASİSTANI ZOE İLE TANIŞIN

MSC Cruises ve HARMAN Connected Services, Makine Öğrenimi, Doğal Dil İşleme ve Akıllı Ses teknolojisini kullanarak Cruise Deneyiminin geleceğini birlikte yaratıyor.

ZOE - dünyanın ilk sanal kişisel seyir asistanı - MSC Cruises’in Misafir Hizmetlerini, seyahat deneyimini daha da zenginleştirecek misafir merkezli teknolojisiyle heyecan verici yeni bir seviyeye götürmeye hazırlanıyor. HARMAN ve Samsung Electronics ile ortaklaşa geliştirilen ZOE, her kabinde yedi dil konuşabilen, ses etkin bir yapay zekadır (Artificial Intelligence).

Seyir hakkında yüzlerce soruya cevap verebilir, gemideki hizmetler hakkında bilgi aktarabilir, rehberlik edebilir ve önerilerde bulunabilir veya bir hizmet rezervasyonu için yardımcı olabilir. Kullanımı kolay bir cihaz olan ZOE - konuklar sadece “OK ZOE” dediğinde yardım etmeye hazırdır.

Gelişmiş ses tanıma özelliği, herkesin yalnızca sesli komutları kullanarak bilgileri kontrol etmesini ve erişmesini kolaylaştırır.

SORULARINIZ KABİN KONFORUNDA YANITLANIYOR

ZOE'nin tüm misafirlere etkili bir şekilde cevap vermesini sağlamak için, ZOE her bir sorunun binlerce farklı türüyle, en sık sorulan soruların 800'ünden fazlasına yanıt verecek şekilde programlandı ve eğitildi.

ZOE’nin doğal konuşma tanıma ve diğer davranışsal, deneysel ve performans ölçümlerinin yanı sıra konuşma tasarımları, konuşmayı metne ve tekrar konuşmaya çevirme yeteneğine ilişkin testler yapıldı. Yapay bir zeka çözümü olan ZOE, gerçek misafir etkileşimlerine dayanarak cevaplarını öğrenmeye ve geliştirmeye devam etmek için tasarlanmıştır.

ZOE, 7/24 sanal kişisel seyir asistanı olarak görev yaparken, mürettebat ve misafir arasındaki insan etkileşiminin yerini almak için değil, konuklara kabinlerinin rahatlığında bilgi alma ve keşfetme esnekliği sağlamak için tasarlandı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

  • Yapım Yılı : 2018
  • Tonaj : 167.600
  • Uzunluk : 315,83 m
  • Genişlik : 43 m
  • Kabin Sayısı : 2.244
  • Yolcu Kapasitesi : 5.714
  • Maksimum Hız : 22,7 deniz mili