MSC VOYAGERS CLUB SADAKAT PROGRAMI GENEL KOŞULLARI

MSC VOYAGERS CLUB SADAKAT PROGRAMI GENEL KOŞULLARI


 

MSC VOYAGERS CLUB SADAKAT PROGRAMI GENEL KOŞULLAR (19/07/2015 TARİHİ İTİBARİYLE)

Mevcut hüküm ve koşullar MSC Voyagers Club Programı’nın yapısını ve kullanım koşullarını yönetir. MSC Voyagers Club, MSC Cruises SA’nın 2006’dan bu yana veya MSC Cruises ile onaylı bir rezervasyona sahip veya MSC Cruises ile en az bir kez seyahat eden tüm yolculara verilmiş sadakat programıdır.

KULLANIM KOŞULLARI
Bu hüküm ve koşullar tüm MSC Voyagers Club üyeleri için geçerlidir. MSC Voyagers Club MSC Cruises Sadakat programı olarak MSC CLUB’ın yerini almaktadır.Lütfen daha fazla bilgi için 5.maddeye bakınız. MSC Voyagers Club,19/07/2015 tarihinden başlayarak yürürlükte olacaktır. MSC Cruises SA, bildirim yapmaksızın aşağıdaki koşulları değiştirme hakkını saklı tutar. Üyeler, MSC Voyagers Club Yönetmelikleriyle ilgili yenilemeleri sürekli olarak takip etmekle sorumludur.


1.    MSC VOYAGERS CLUB’A ÜYELİK
1.1    Üyelik, 2006’dan bu yana MSC ile en az bir gemi yolculuğu yapmış olan tüm MSC Cruises SA yolcuları ve MSC Cruises ile onaylı bir rezervasyona sahip olan tüm konuklar için geçerlidir.
1.2    Yolcular 0 yaşından itibaren üyeliğe uygundurlar. 18 yaş altındaki üyeler için MSC Voyagers Club’a kayıt, 18 yaş altındaki üyeler adına ebeveynleri/yasal vasileri tarafından yapılır. Kayıt süreci esnasında, yolcuların yolcu pasaportlarında görünen şekliyle tam adlarını girmeleri ve eşlerinin soyadlarını kullanmamaları gereklidir.
1.3    Üyelik otomatik olarak verilmez ve abonelik sadece aşağıdaki yollardan biri ile yapılabilir:
-    Gemiye binmeden önce MSC Voyagers Club’a özel web sitesi bölümünde belirlenen Üyelik Formu doldurularak veya doğrudan rezervasyon onay belgesindeki bağlantıya ya da rezervasyon onaylandığında düzenlenen e-bilet üzerindeki bağlantıya tıklayarak. Çevrimiçi Web Check-In prosedürü esnasında kayıt olmak da mümkündür. Üyeler, Kulüp Üyeliknumaralarını abonelikten sonra elektronik kart ile birlikte e-posta yoluyla alacaklardır. Üyelik, tur kalkışına 72 saat kalaya kadar yapılabilir.
-    Gemide veya gemide Resepsiyon-Misafir İlişkileri ve/veya MSC Voyagers Club Infopoint ile iletişim kurarak ve üyeliğe başvurarak:
-    En az bir kere MSC Cruises ile gemi yolculuğuna çıkan ve gemide üyelik yaptıran yolcular gemi yolculuğunun sonunda e-posta yoluyla aboneliğe ait onayı, Kulüp Üyelik Numarasını ve MSC Voyagers Club kartının elektronik hali ile birlikte (gemi yolculuğu tamamlandıktan yaklaşık 10 gün sonra) alacaktır. Önceki gemi yolculuklarına ilişkin puanların geri kazanılması, mevcut hüküm ve koşulların 3.1 maddesinde düzenlenmektedir.
-    MSC Cruises ile ilk defa gemi yolculuğuna çıkan ve gemide üyelik yaptıran yolcular, gemi yolculuğunun sonunda e-posta yoluyla aboneliğe ait onayını, (gemi yolculuğu tamamlandıktan yaklaşık 10 gün sonra) Kulüp Kimlik Numarasını ve MSC Voyagers ClubKartının elektronik halini alacaklar.
-    Gemi yolculuğundan sonra www.mscvoyagersclub.com web sitesi yoluyla,“Üye ol” bölümüne erişerek abone olan yolcular; abonelik işleme alındığında, Kulüp Üyelik Numarasını ve MSC Voyagers Club kartının elektronik helini içeren bir e- posta alacaklar.
1.4    MSC Voyagers Club Kartı ve Kulüp Üyelik Numarası
MSC Voyagers Club’a her bir abonelik, aboneliği onaylayan e-posta içinde iletilecek bir Kulüp Üyelik Numarasını oluşturur.Abonelikten sonra yapılan ilk gemi yolculuğunda, Kulüp üyelik numarası, teslim edilen Cruise Kartına basılacaktır. Cruise Kartı tüm gerekli yolcu bilgilerini içeren plastik bir karttır.
Gemide bir ödeme yöntemi olarak kullanılır ve ayrıca kabine girmek için de bir anahtardır. Kulüp üyelik numarasını içeren Cruise Kartı, MSC Voyagers Club Kartını oluşturur ve her gemi yolculuğunun ilk gününde basılacak ve gemide yolcuya teslim edilecektir.
 
MSC Voyagers Club Kartı, gemideki MSC Voyagers Club üyelerini tanımlamak için tek araçtır.
Bir gemi yolculuğu rezervasyonu yapıldığında, Kulüp Üyelik Numarası, Kulüp indirimi mevcut olmasa bile diğer rezervasyon bilgileri ile birlikte iletilmelidir. MSC Voyagers CLUB’ın üyelerine sunduğu avantajlara hak kazanabilmenin tek yoludur. MSC Cruises SA, herhangi bir neden sunmaksızın ve bildirim
yapmaksızın herhangi bir anda üyeliği reddedebilir veya iptal edebilir.
MSC Voyagers Club üyeliği MSC Voyagers Club Genel Koşullarına tâbidir. Üyeler, MSC Voyagers Club Genel Koşullarını kabul etmedikleri takdirde, yazılı olarak MSC Cruises SA, Avenue Eugene Pittard 40- 1206 Geneva (İsviçre) adresi yoluyla MSC Cruises SA
ile iletişim kurarak üyeliği derhal iptal etmelidirler.
1.5    Üyeliğin Süresi
MSC Voyagers Club Üyeliği,her üç yılda bir minimum bir gemi yolculuğuna tâbidir. Son gemi yolculuğunda gemiden iniş tarihi 3 yılı aşmışsa (36 ay) veya kayıt tarihinden sonra 3 yıl içinde hiçbir gemi yolculuğu yapılmamışsa,MSC Voyagers Club programına üyelik geçerliliğini yitirir.
Örnek:son gemiden iniş tarihi 30.01.2015 ise ve 30.01.2018 tarihine kadar hiçbir gemi yolculuğu yapılmazsa,üyelik kaybedilir.
Kayıt tarihi 30.01.2015 ise ve 30.01.2018 tarihine kadar hiçbir gemi yolculuğu yapılmazsa, üyelik kaybedilir. Üyeliğin kaybedilmesi durumunda, MSC Voyagers Club’a yeniden abonelik gereklidir.
Abonelik,belirtilen koşullara tâbi olacaktır.Yeni bir Kulüp Üyelik Numarası verilecektir.

2.    PUAN KAZANMA
Tüm MSC Voyagers Club üyeleri aşağıdaki 3 kritere göre puan kazanırlar:
a.    Satın alınan“deneyimler”(Bella,Fantastica,Wellness,Aurea veya MSC Yacht Club);Gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan Gemideki Hizmetler;
b.    Gemideki Harcamalar
a.    “SATIN ALINAN DENEYİMLER” MSC Cruises SA farklı türdeki “deneyimleri” satın alma olanağını sunar: Bella, Fantastica,Wellness, Aurea veya MSC Yacht Club. Üyeler, satın aldıkları“deneyimle”bağlantılı olarak puan kazanabilirler.
Bella Deneyimi:
•    5 yolculuk gecesi ve 6 günden az gemi yolculukları için: 200 puan verilir;
•    5 ila 9 yolculuk gecesi ya da 6 ila 10 gün sayısına sahip gemi yolculukları için: 500 puan verilir:
•    9 veya 10 gün üzerinde yolculuk gecesi sayısına sahip gemi yolculukları için:700 puan verilir.
Fantastica Deneyimi:
•    5 yolculuk gecesi ve 6 günden az gemi yolculukları için: 400 puan verilir;
•    5 ila 9 yolculuk gecesi ya da 6 ila 10 gün sayısına sahip gemi yolculukları için: 700 puan verilir;
•    9 veya10 gün üzerinde yolculuk gecesi sayısına sahip gemi yolculukları için: 1000 puan verilir.
Wellness/Aurea Deneyimi:
•    5 yolculuk gecesi ve 6 günden az gemi yolculukları için: 600 puan verilir;
•    5 ila 9 yolculuk gecesi ya da 6 ila 10 gün sayısına sahip gemi yolculukları için: 1000 puan verilir;
•    9 veya10 gün üzerinde yolculuk gecesi sayısına sahip gemi yolculukları için: 1500 puan verilir.
MSC Yacht Club:
•    5 yolculuk gecesi ve 6 günden az gemi yolculukları için: 800 puan verilir;
•    5 ila 9 yolculuk gecesi ya da 6 ila 10 gün sayısına sahip gemi yolculukları için: 1500 puan verilir;
•    9 veya 10 gün üzerinde yolculuk gecesi sayısına sahip gemi yolculukları için: 2000 puan verilir.
Puanlar sadece satın alınan “deneyim” için kazanılacaktır (Bella, Fantastica, Wellness, Aurea) veya MSC Yacht Club. Ücretsiz bir “deneyim” yükseltmesi sunulduğunda, puanlar sadece satın alınan “deneyim” için tanınacaktır. Ücretsiz “deneyim” yükseltmelerinde hiçbir puan verilmeyecektir.
Bella, Fantastica,Wellness,Aurea deneyimlerinin veya MSC Yacht Club’ın geçerli olmadığı gemi yolculukları ve kalkışları için,aşağıdaki kurallar yürütülecektir:
Kabin Tipi İç Kabin: 600 puan
Kabin Tipi Dış Kabin: 750 puan Kabin Tipi Balkonlu Kabin: 900 puan Kabin Tipi Suit: 1200 puan
Kabin tipi MSC Yacht Club Kabin: 1500 puan
Satın alınan“deneyimler”için verilen puanlar,birden fazlaysa,aynı kabinde kalan her bir üyeye uygulanacaktır.
Örnek olarak satın alınan Fantastica “deneyimi” ile 7 gecelik bir gemi yolculuğu için:kabinde sadece bir üye varsa, gemi yolculuğu sonunda700 puan kazanılacaktır. Kabinde iki üye varsa, gemi yolculuğu sonunda her biri 700 puan kazanacaktır. MSC Dünya Tur satın alan MSC Voyagers Club üyeleri, tercih ettikleri deneyim ya da Yacht Club konaklaması için 3 katı puan kazanacaklardır. ''Welcome'' statüsündeki üyeler, eğer üyelik başlangıç tarihleri dünya turu rezervasyon tarihinden önce ise 3 katı puan kazanabileceklerdir.Puanlar istisnai olarak rezervasyon konfirmesi esnasında yüklencektir. Örnek olarak; Bella deneyimi rezervasyonunda 700 puan yerine 2100 puan; Fantastica deneyimi rezervasyonunda 1000 puan yerine 3000 puan; Wellness veya Aurea deneyimi rezervasyonunda 1500 puan yerine 4500 puan yüklencektir.

b.    Gemi Yolculuğundan Önce Ödemesi Yapılan Gemideki Hizmetler:
MSC Cruises SA, gemi yolculuğundan önce gemideki hizmetleri satın alma olanağını sunmaktadır. Gemi yolculuğundan önce satın alınabilecek hizmetler arasında Yiyecek ve İçecekler, Günü birlik Kara Turları,
SPA ve Fitness (dâhil olan hizmetlerin tam listesi için, çevrimiçi olarak ilgili bölüme bakınız) bulunur ve tüm kabin yolcular için geçerli olan hizmetlere ve sadece bireyler için geçerli olan hizmetlere ayrılır.
MSC Voyagers Club üyeleri, gemi yolculuğu öncesinde rezervasyonu yapılan gemi yolculuğuna dâhil MSC paketleri ve hizmetlerine harcanan giderler için her 150 € karşılığında 100 puan kazanırlar.
*€ Avro para biriminde farklı para birimi için, ilgili güne ait para birimi kuru geçerli olacaktır. Gemi yolculuğundan önce kabin başına veya tek kabin yolcusu başına olmak üzere iki türde gemide hizmet bulunur. Puanlar, gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan üye tarafından, MSC Cruises’ın gemideki hizmetlerine harcanan toplam miktar üzerinden hesaplanacaktır. Gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan gemideki hizmetler,tüm kabin yolcuları için (sadece tek bir yolcu için değil) geçerlidir ve gemide hizmetlere ilişkin harcama kabin yolcuları arasında eşit olarak dağıtılacaktır. Her bir kabin için gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan gemideki hizmetlere ilişkin örnek: gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan ve tüm kabin yolcuları için geçerli olan gemide hizmetlerin toplam miktarı 600
€’dur.Puanların dağıtılması için toplamda 400 puana ulasacak sekilde, tutar 150’ye bölünür.Gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan ve kabinde tek kişi olarak seyahat eden yolcu için Gemideki Hizmetlere ilişkin tüm puan bu münferit üyeye verilecektir. Kabinde tek kişi olarak seyahat eden yolcu için gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan gemideki hizmetlere ilişkin örnek: gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan kabinde tek kişi olarak seyahat eden yolcular için geçerli olan gemide hizmetlerin toplam miktarı 600 €’dur. Bu rakam toplamda 400 puana eş değerdir. Ön ödemesi yapılan gemide hizmetlerden
 faydalanan sadece bireylere uygulanan kabinde tek kişi olarak seyahat eden yolcu,400 puanın tümünü alacaktır.
c.    Gemideki Harcamalar
MSC Voyagers Club üyeleri gemide harcanan her 150€/$ karşılığında 100 puan kazanacaklar(kumarhane giderleri hariç). Gemi yolculuğunun sonunda, gemideki harcamalara verilen puanlar,sadece son ödemeyi yapan MSC Voyagers Club üyesi için gemide geçerli olacaktır. Gemi yolculuğu esnasında kazanılan tüm Puanlar,gemi yolculuğunun sona ermesinden yaklaşık 10 gün sonra verilecektir.
Bu“2. Puan Kazanma” bölümünde açıklanan puan hesaplaması,19.07.2015 tarihinde sona eren MSC Cruises için geçerlidir. MSC CLUB ve 19.07.2015 tarihinden önce yapılan gemi yolculukları için kazanılan tüm puanlar, (100x) puan çarpanı ile yeniden değerlendirilecektir (diğer bir deyişle, MSCC LUB ile
kazanılan 7 puan, MSC Voyagers Club’da 700 puan olarak yeniden değerlendirilecektir). MSC Voyagers Club’ın başlatıldığı tarihten itibaren 3 yıl boyunca hiçbir gemi yolculuğu yapılmazsa, puanlar kaybedilir.Yeniden puan toplamaya başlamak amacıyla,MSC Voyagers Club’a abone olmak gerekli olacaktır. Örnek: 12000 puana sahip bir Diamond MSC Voyagers Club üyesi son gemiden iniş tarihinden
itibaren 3 yıl boyunca gemi yolculuğuna çıkmazsa, 12000 puanın tümü kaybedilecektir.

2.1    PUAN BAKİYESİ
Üyelerimiz puan durumlarını ve katıldıkları seyahat detaylarını www.msccruises.com adresindeki “Manage Your Booking” bölümünden üye olarak görüntüleyebilirler. Üyelerimize ayrıca puan durumlarını gösterir bir mail, üyelik aşamasında bildirdikleri elektronik posta adresine periyodik olarak iletilecektir.


2.2    Ödül Puanı
28.07.2017 tarihi itibari ile MSC Voyagers Club üyeleri ödül puanları kazanabilmektedir.
-MSC Cruises ile konfirme bir rezervasyonu olan ve seyahat öncesi MSC Voyagers Club başvurusunu yapmış olan misafirlerimiz 100 ödül puanı kazanacaklardır. Üyelik başvurusu web sitemizin '' MSC Voyagers Club '' bölümündeki başvuru formu doldurularak yapılabilmektedir.
- MSC Cruises ile konfirme bir rezervasyonu olan MSC Voyagers Club üyeleri, seyahat öncesi kişisel bilgilerini güncellemeleri halinde 100 ödül puan kazanacaklardır. Üyelerimiz kişisel bilgilerini, seyahat öncesinde web sitemizin '' MSC Voyagers Club '' alanından yada '' web check-in '' alanından güncelleyebilirler.
Bonus puanlar tur bitiminden itibaren ortalama 10 gün sonrasında yüklenmektedir. Her üyeye yılda 1 kez bonus puan sunulmaktadır.

3.    WELCOME, CLASSIC, SILVER, GOLD VE DIAMOND DÜZEYİNDEKİ ÜYELİKLER
MSC Voyagers Club, biriktirilen toplam puanlara göre beş düzeyde üyelikten (Welcome, Classic, Silver, Gold ve Diamond) oluşur ve her bir düzey kişiselleştirilmiş bir karta sahiptir. MSC Voyagers Club Kartı, ait olduğu üyelik düzeyiyle aynı ada sahip olacaktır.
-    Diamond üyelik: 10000+ puan ve üzeri
-    Gold üyelik: 4300 ila 9999 puan arası
-    Silver üyelik: 2 200 ila 4299 puan arası
-    Classic üyelik: 1 puan ila 2199 puan arası
-    Welcome üyelik: Gemi yolculuğundan önce, onaylı bir rezervasyonla MSC Voyagers Club’a kayıt olan tüm yolculara verilen 0 puanlı elektronik kart.
 
3    yıl boyunca hiçbir gemi yolculuğu yapılmazsa, ulaşılan üyelik düzeyi 1. Bölüm, 1.5 Üyeliğin Süresi bölümünde açıklanan şekilde kaybedilir.
Örnek: Bir Gold MSC Voyagers Club üyesi son seyhatini yaptığı MSC Cruises gemisinden son iniş
tarihinden itibaren 3 yıl boyunca gemi yolculuğuna çıkmazsa, Gold üyelik kaybedilecektir. Yeni bir üyelik düzeyine yeterlilik sağlayan yeni bir puana ulaşıldığında, üye, üyelik yükseltmesinden sonra yapılan sonraki gemi yolculuğunda aynı Kulüp Üyelik Numarasını içeren bir MSC Voyagers Club Kartını alır.Yeni üyelik düzeyini bilgilendiren iletişim detayı, üyelere gemi yolculuğundan sonra e- posta yoluyla gönderilecektir. Birbirinden kısa mesafede (10 günden daha az) farklı gemilerde yapılan gemi yolculukları yoluyla elde edilen üyelik yükseltmeleri gerçek zamanlı olarak güncellenmeyecektir.

3.1    Önceki Gemi Yolculuklarının Geri Kazanılması
MSC Voyagers Club’a üyelik yaptıran ve gemiden son iniş tarihinden 3 ay geçen yolcular 500 puanlık sabit bir puan alırlar.En son gemi seyahatinden iniş tarihi 3 ayı geçtiyse önceki gemi yolculuklarına dair puan kazanımı tanımlanmaz. Aynı puan kurtarma kriteri,en son gemi seyahatindeki gemiden iniş tarihinden itibaren 3 yıla kadar MSC Cruises ile baska bir gemi seyahatine katılmayarak MSC Voyagers Club üyeliğini kaybetmiş yolculara tanımlanır MSC Voyagers Club’a üyeliklerini tamamlayan yolcular, üyelik başvuruları, en son gemi seyahatindeki gemiden iniş tarihinden 3 ay önceyse önceki puanlarını kurtarırlar.
3.2    Puanlar devredilemez ve üçüncü taraflara verilemez.
3.3    Puanlar hiçbir parasal değere sahip değildir ve nakit karşılığında paraya çevrilemez, ancak sadece MSC Voyagers Club programına ait olan yararların elde edilmesine katkıda bulunabilir.
3.4    Puanlar gemi yolculuğu esnasında değil,her zaman gemi yolculuğundan sonra verilir.
3.5    Puanlar,tüm gemi yolculuğu kalkışlarında verilemez. Üyeler, MSC Voyagers Club puanlarının kalkışlarla ilişkili olmaması durumunda,bilginin mevcut olması nedeniyle,

a)    Satın almayı tamamlamadan önce sormalıdır.
b)    Hatayla verilen herhangi bir puan,MSC Cruises SA’nın kendi takdiriyle ve iletişim yapılmaksızın, herhangi bir anda iptal edilebilir veya değiştirilebilir.

4.    AVANTAJLAR
4.1    GENELKOŞULLAR
4.1.1    MSC Voyagers Club Üyeleri, üyelik düzeyine göre farklılaştırılan bir dizi avantaja sahiptir. Faydalar aşağıdaki gibi sınıflandırılır:
MSC Cruises’dan gemi yolculuğunun satın alınması ile elde edilen indirimler; Gemideki hizmetler,ayrıcalıklar ve indirimler.
4.1.2    MSC Voyagers Club avantajları gemi yolculuğu rezervasyonlarının yaptırıldığı veya onaylandığı anda,herbir katılımcı üyenin Kulüp Üyelik Numarasının girilmesine tâbidir.
4.1.3    Avantajlar Kişisel avantajlar ve Kabin avantajları olmak üzere ikiye ayrılır. Kişisel avantajlar, münferit bir kişi olarak üye için saklıdır ve devredilemez. Kabin avantajları ise, kabindeki tüm yolcular arasında avantajların bölüşümünü öngörür (birden fazla üye olsa bile).
4.1.4    Avantajlar,operasyonel nedenlerle uyarı olmaksızın değişikliklere tâbidir.Gemideki avantajların
sırası ve tahsis günleri gemi yolculuğunun süresine ve gemi organizasyonuna göre farklılık gösterebilir ve üyeler tarafından itiraz edilemez.
4.1.5    18 yaş altındaki üyeler, tüm avantajlar için uygun değildir. 18 yaş altındaki veya ebeveyn/yasal vasi gözetimindeki üyeler, mevcut hüküm ve koşullarda 18 yaş altındaki üyeler,kendileri için uygulanan avantajları kontrol etmelilerdir.
 

4.2 MSC Voyagers Club İndirimleri
MSC Voyagers Club Üyelerinin gemi yolculuğu indirimi, tüm yıl boyunca tüm kabin yolcularına uygulanabilir. (Classic %5, Silver %5, Gold %5, Diamond%5): indirimde mevsimsel bir kısıtlaması yoktur ve kabin başına geçerlidir. İndirim, tekliflerde aksi belirtilmediği takdirde, tüm promosyonlar ve teklifler ile birleştirilebilir TANDEM, MSC GRAND TOUR hariç olmak üzere). MSC Voyagers Club Üyesi, indirimini kabinde kalan diğer kişilere de uygulatabilir.
Kabin İndirimi, sadece rezervasyon fiyatları için geçerlidir. İndirim, uçuşlara, transferlere, liman vergilerine, otele ve günübirlik kara turlarına uygulanmaz. Kabin indiriminin diğer promosyonlarla birlikte
satınalınmasına ilişkin birleştirilebilirliği her zaman kontrol edilmelidir.Üyeler kendi seyahat acentelerine danısabillirler.
Belirli kalkış yerlerinde özel üye indirimleri:“Voyages Selection”
MSC Voyagers Club’ın %5 rezervasyon indirimi ile birleştirilebilen ve pazarlara bağlı olarak değişiklik gösteren ek indirimler kalkış yerleri seçimi mevcuttur (%5, %10, ya da %15) Ek indirimler, rotalara ve ülkelere göre farklılık gösterebilir.Voyages Selection,Welcome Üyeleri için mevcut değildir.
Silver, Gold ve Diamond Kart üyeleri,Voyages Selection rezervasyonlarındaki indirimlerinin üzerine ek 50€/$ gemi kredisini alırlar.Gemi kredisi, kabin başına değil,herbir üyeiçin tasarlanmıştır. Gemi kredisi, gemi yolculuğunun sonunda, son faturaya uygulanır. Gemi kredisi,18 yaşaltındaki MSC Voyagers Club üyeleri için geçerli değildir. Bu indirim, kabinde kalan bütün yolculara uygulanabilir. MSC Voyagers Club indirimi haricinde, promosyonun ayrıntılarında belirtilmediği taktirde, başka bir teklif ve promosyon ile birleştirilemez.
Voyages Selection, MSC Voyagers Club bölümünde çevrim içi olarak,gemide ve Seyahat Acentelerinde görülebilir.Voyages Selections, Kulüp Üyelik Numarası iletilerek çevrimiçi olarak rezerve edilebilir.
Voyages Selections’ı rezerve etme olanağı zaman bakımından sınırlı olabilir.Promosyonun geçerlilik tarihi,çevrimiçi olarak iletilecektir. Voyages Selection kalkış yerleri hüküm ve koşulları pazara göre farklı gösterebilir.
4.2.1 Üyelere verilen gemideki indirimleri satın almada veya üyelerin hesap faturasının kapatılma anında gemi yolculuğus onunda uygulanabilir. İndirimler,gemide o anda devam eden diğer promosyonlara uygulanırsa,her zaman kontrol edilmelidir. MSC Cruises, gemide MSC Voyagers Club indirimlerine ilişkin hatalardan ve/veya ihmallerden sorumlu değildir.
4.3    MSC Voyagers Club Ayrıcalıkları

•    MSC Voyagers Club bagaj etiketleri, müşteriye teslim edilen e-bilet içinde gemiye biniş için MSC Voyagers Club’a özel kişiselleştirilmiş bagaj etiketleridir.

•    Öncelikli biniş, uygun olan limanlarda. Avantajdan yararlanmak için, MSC Voyagers Club Diamond Kart bagaj etiketlerinin veya Kulüp Üyelik Kartının, terminalde bagaj bırakma masası/noktasında gösterilmesi zorunludur. Kulüp Kimlik Numarası, e-bilet üzerinde mevcuttur veya biniş gününden önce elektronik kartın bir pdf sürümü yazdırılarak elde edilebilir. Önceliğin sadece gemi yolculuğunun ilk gününde, check-in’den sonra binişte sağlandığını lütfen dikkate alınız. Diğer gemi yolculuğu günlerinde geçerli değildir.

•    Tekrar Hoş Geldiniz Kokteyli [Classic, Silver,Gold ve Diamond], MSC Voyagers Club Üyeleri, bir tekrar hoş geldiniz kokteyl partisinde bir araya gelebilirler.Bununiçin gemide bir davetiye
alacaklardır.Üyeler,daha fazla bilgi için giriş kaydından hemen sonra Misafir İlişkileri-Resepsiyon bölümü ile iletişim kurmalıdırlar.4 günden az olan gemi yolculuklarında bu uygulama mevcut değildir. 18 yaş
altındakitümMSC Voyagers Club üyeleri,aynıkabindekiyetişkinbir yolcu eşliğinde Tekrar Hoş Geldiniz Partisine katılabilirler.
 
•    MSC Voyagers Club Gemide Özel Teklifler Broşürü [Classic, Silver, Gold ve Diamond], teklifler bir kişi için geçerlidir ve rota, destinasyon ve üyelik tipine göre değişiklik gösterebilir. MSC Cruises bu teklifleri önceden bildirmeksizin değiştirme ve uygulamama halini saklı tutar.Teklif sadece bir kez kullanılabilir. Tekliflerden faydalana bilmek için üyelik kartı ibraz edilmelidir.
•    Dönüm noktası ödülü [Silver,Gold, Diamond], Silver,Gold ve Diamond Kart üyeleri, üyelik düzeyine ilk kez ulaştıklarında bir üyelik rozeti alırlar. Rozetler, sadece gemide verilecek olup,üyelerin evlerine gönderilemez.Rozetler,her bir üyelik yükseltmesinde tüm uygun MSC Voyagers Club üyelerine verilecektir.Yolculuk esnsında 10 yaşından büyük MSC Voyagers Club üyeleri için verilen bir hizmettir. Rozet,üyeliğe dair bir kimlik olarak kullanılamaz.Rozetinizi almak için lütfen MSC Voyagers Club bilgilendirme noktasına ulaşınız.
•    Kabinde ücretsiz taze meyve sepeti [Silver, Gold, Diamond], kişi başına değil, her bir kabin için ve yolculuk başına bir kez verilir.
•    Ücretsiz bir saatlik termal alan kullanımı (Gold ve Diamond MSC Voyagers Club üyeleri için gemi yolculuğu başına bir kez) Bir saatlik ücretsiz Termal Alan kullanımı. Gemi yolculuğu başına bir Buhar banyosu veya sauna için geçerlidir. Avantaj,18 yaş altındaki MSC Voyagers Club üyeleri için geçerli değildir.
•    MSC Voyagers Hediyesi [Gold, Diamond], gemi yolculuğu esnasında, cruise danışmanı tarafından her bir gemi yolculuğunda bir kere ve kişi başına kabine bırakılacaktır, gemiye ve varış yerine göre farklılık
gösterebilir.Yolculuk anında 10 yaşından küçük MSC Voyagers Club üyeleri için geçerli değildir.
•    Tenderbot gerektiği limanlarda öncelikli iniş [Gold, Diamond], MSC Voyagers Club üyeleri, iniş gününden 1 gün önce kabinlerine iletilecek mesajla bilgilendirilecektir. Üyeler detaylı bilgi için Resepsiyon-Misafir Servisleri bölümleriyle irtibata geçmelidirler.
•    Ücretsiz MSC Voyagers Club Fotoğrafı [Gold, Diamond], Gemide Ücretsiz bir adet fotoğraf hakkı,Gold ve Diamond Kart üyelerine verilir. Fotoğraf, misafir tarafından seçilir. Fotoğraf boyutu 15x20 olacaktır. Fotoğraf, Yeniden Hoşgeldiniz Kokteyl’inde çekilen fotoğraflar arasından ya da daha önce basılmış, aynı boyutlardaki diğer fotoğraflar arasından sunulur. Bir adedin seçilmesi zorunludur.

•    Ücretsiz Doğum Günü Pastası [Gold, Diamond], Üyenin kabininine, doğum gününe özel ikramı için, restorana davet etmek istediği kişiler belirteceği bir bilgilendirme bırakılır. Restoran şefi veya personeli, MSC Voyagers Club’ın sunumları ile birlikteözel pastayı üyelerin masasına getirecektir.
•    Ücretsiz A la carte Restoran “Tadım Menüsü” Akşam Yemeği (içecek dahil değildir)
[Diamond] Üyelerimiz seyahatleri esnasında özel restoranlarımızdan birinde iki kişilik '' Tadım Menüsü'' ikramına aynı kabinde konakladıkları bir kişi ile beraber katılabilirler. Üyelerimiz kabinde konaklayan ikinci misafirimizi, tur esnasında sadece bir kereye mahsus akşam yemeğine davet edebilir ve Diamond kart üyesi olmamalıdır. ( İçecekler dahil değildir. ) Özel restoranlar her sınıf gemide yer almayabilir. Ayrıcalıklar, açık büfede geçerli değildir. 18 yaş altı üyelerimize bir yetişkin eşlik etmelidir. Üyelerin dışarıdan restorana içecek getirmelerine izin verilmez.
•    Kabinde Ücretsiz Çikolataya Daldırılmış Meyve ve Spumante | Her bir gemi yolculuğu için,kabin başına bir kez 18 yaş altındaki üyeler için ayrıcalık mevcut değildir.
•    1 saatlik ücretsiz dans dersi [Diamond] Tüm Diamond Kart üyeleri, bir saatlik ücretsiz bir dans dersinden yararlanabilir. Her bir gemi yolculuğu ve kişi başına bir kere geçerlidir. Bireysel olmayan, bir grup dersi olacaktır. 4 günden az olan gemi yolculuklarında bu uygulama mevcut değildir.
•    Ücretsiz havlu bornoz ve plaj terliği [Diamond], Gemi yolculuğu esnasında ve sadece yetişkinler için mevcuttur. Sadece yolculuk boyunca ücretsiz kullanım için, gemi yolculuğu sonunda kabine bırakılacaktır. Ayrıcalık 18 yaş altındaki MSC Voyagers Club üyeleri için mevcut değildir.
•    MSC Voyagers Club Diamond Partisi [Diamond], Diamond Kart Üyeleri, Diamond MSC Voyagers üyelerinin birbirleriyle görüşebilecekleri özel bir partiye katılmak için gemide bir davetiye alacaklardır. 4 günden az
 
olan gemi yolculuklarında bu uygulama mevcut değildir. 18 yaş altındaki tüm MSC Voyagers Club üyeleri, aynı kabinden yetişkin bir yolcu eşliğinde MSC Voyagers Club Diamond Partisine gelmelidir.
•    MSC VOYAGERS CLUB Çikolata Gemi [Diamond],Ücretsiz, çikolatadan yapılmış hediye gemi, gemide yapılacak ve MSC Voyagers Club Diamond üyelerine sunulacaktır.4 günden az olan gemi yolculuklarında bu uygulama mevcut değildir.
•    Gemi yolculuğu sonunda öncelikli iniş [Diamond], Diamond kart üyeleri bu ayrıcalıktan yararlanmak için inişten iki gün önce Misafir İlişkileri-Resepsiyon Bölümü, MSC Voyagers Club Info Point veya Misafir
İlişkileri Müdürü ile iletişim kurmalıdır.
•    Gemiden inişte kabinden geç çıkış [Diamond], Diamond kart üyeleri geç check-in ayrıcalığından faydalanarak, geminin yanaşmasından itibaren 2 saat daha kabinlerinde kalabilirler. Misafirler bu ayrıcalığı kullanmadan önce transfer zamanlarını mutlaka kontrol etmelidir.
•    Özel üye çevrimiçi alanı: Üyeler kendi hesaplarını oluşturarak üyelik seviyelerini, puan bakiyelerini ve kart bitiş sürelerini görebilirler..
•    MSC Voyagers Club e-haber bülteni:e-haber bülteni kayıt esnasında iletişim kurulmasını kabul etmiş tüm üyelere gönderilir. Kayıt esnasında bir e-posta adresi girmiş olan 18 yaş altındaki MSC Voyagers
Club üyeleri sadece MSC Voyagers Club’ın önemli iletişim detaylarını alacaktırlar. (kayıt,puan özeti,üyelik yükseltmesi,üyelik geçerlilik ve bitişi).
•    MSC Elçisi Anketi:Kendileriyle iletişim kurulmasına onay vermiş olan üyeler,çevrimiçi anketler yoluyla görüşlerini ve geribildirimlerini paylaşmak üzere katılabilir veya davet edilebilirler.
4.4    Yukarıda açıklanan tüm avantajlar,üyelik düzeyleri bağlamında üyelere sunulacaktır. Yararın verilmesine ilişkin zaman ve yer, gemi yolculuğu, varış yeri ve gemi yolculuğunun süresine göre farklılık gösterebilir. Avantajlar, operasyonel nedenler ve/veya müsaitliğe göre önceden bildirim olmaksızın değişikliklere tâbi olabilir. Aşağıdakiler veya diğer avantajlara ilişkin diğer bilgiler için, lütfen gemideyken MSC Voyagers Infopoint veya Misafir İlişkileri bölümünü ziyaret edin ya da www.mscvoyagersclub.com adresine bakınız.

5.    SONA ERDİRİLEN MSC CLUB PROGRAMI İLE İLGİLİ DEĞİŞİKLİKLER
MSC Voyagers Club’ın yürürlüğe girmesiyle, MSC CLUB sona erdirilecektir. MSC Voyagers Club’ın mevcut hüküm ve koşulları, tüm önceki MSC CLUB düzenlemelerinin yerini alacaktır ve 30/05/2015 tarihinden başlayarak tüm MSC Cruises web sitelerinde yayımından itibaren yürürlüktedir.
MSC Voyagers Club MSC Cruises Sadakat programı olarak önceki MSC CLUB’ın yerini almaktadır.
Sona eren MSC CLUB sadakat programına önceden kaydolmuş olan tüm üyeler, MSC Voyagers CLUB üyeleri olacaktır.
MSC CLUB’a ait tüm önceki düzenlemeler, avantajlar, ayrıcalıklar ve teklifler, MSC Voyagers Club’ın lansmanı ile artık yürürlükte olmayacak ve bundan sonra talep edilemeyecektir.
Önceden düzenlenen tüm geçmiş MSC CLUB kimlik numaraları, MSCVoyagers Club programında geçerli kalmaya devam edecektir.
MSC Voyagers’ın lansmanında, sona eren MSC CLUB’da bulunan tüm Kulüp üyeleri 19/07/2015
tarihinden itibaren başlayarak 36 ay içinde en az 1 gemi yolculuğunu tamamlayarak,puanlarınıve üyelik düzeylerini sürdürmek için 36 aylık bir zaman süresine sahip olacaklar.
6.    GENELYÖNETMELİKLER
6.1    MSC Cruises SA, bu Genel Koşulların tümünü veya bir kısmını bildirim olmaksızın değiştirme veya birleştirme hakkını saklı tutar.
6.2    MSC Cruises SA, sorgulanamaz muhakemesiyle, herhangi bir üyeyi bildirim yapmaksızın MSC Voyagers Club Programı dışında bırakmahakkını saklı tutmaktadır. Üyelik dışında bırakma ve/veya
 
kapanması durumunda,o ana kadar toplanan puanlar ile ilgili ayrıcalıklar kaybedilecektir. MSC Cruises, bildirim yapmaksızın katılımı reddetme hakkını saklı tutar.
6.3    Tüzel kişilerin yanı sıra MSC Cruises çalışanlarının bu programa katılımı kapsam dışı
bırakılmıştır.Üye, ücretsiz veya özel bir biletle seyahat ettiği takdirde satın alınan “deneyim” ve önceden ödenen gemideki hizmetler içinhiçbir puan verilmeyecekve gemiyolculuğu daha yüksek düzeyde bir üyeliğin elde edilmesine yönelik olarak sayılmayacaktır.
6.4    Herhangi bir adres değişikliğini bildirmeleri gereken üyeler, MSC Cruises web sitesindeki üyelik profillerini, çevrimiçi olarak MSC Voyagers Club bölümünde Kulüp Alanına girerek düzenleyebilirler.
6.5    Üyelereverilenpuanlarvesağlanan avantajlarkesinlikle kişiyeözeldirveverilemez, devredilemez, satılamaz, paraya dönüştürülemez veya kısmi kullanım durumunda geri ödenemez.
6.6    Her Üye sadece bir Kulüp Üyelik Numarasının sahibi olabilir.Aynı Üyeye kaydedilen birden fazla Kulüp Üyelik Numarasının bulunduğu bir hata durumunda, MSC Cruises biriktirilen puanları tek bir KulüpÜyelik Numarasına aktaracak ve diğer Kulüp Üyelik Numaralarını iptal edecektir.
6.7    Puanlar sadece gemi yolculuğu tamamlanırsa verilecektir. Üye, gemi yolculuğu için gemiye binmediği takdirde, puanlar verilmeyecektir. Üyeler gemi yolculuğu için gemiye binmedikleri takdirde, gemiye biniş öncesine ilişkin puanlar verilmeyecek ve gemi yolculuğu puan hesaplamasına ve durum değerlendirmesine katılmayacaktır. Üye gemiye binmediği takdirde, gemi yolculuğu durum süresinin
uzatılmasında dikkate alınmayacaktır. Üyeler gemi yolculuğu için gemiye binmedikleri takdirde,her bir kabine ilişkin yararlar, orijinal olarak üye tarafından kullanılan kabine uygulanmayacaktır.
MSC Cruises gemide giderlerle ilgili olarak kazanılan puanlara ilişkin ihtilaf durumunda, üyelerden son faturanın bir kopyasını isteme hakkını saklı tutar. MSC Cruises tarafından yapılan seyahat iptalleriyle ilgili olarak MSC Cruises web sitesinde yada MSC Cruises katalogunda yer alan şartlar geçerlidir.
6.8    Geçerliliğin yorumlanması ve/veya bu Genel Koşullar ile MSC Voyagers Club Programının yürütülmesine ilişkin ihtilaf durumunda, İsviçre kanunları ve yargı yetkisi münhasırolarakgeçerliolacaktır.
6.9    MSC Cruises SA,bu dökümanda belirtilen üyelik programının lanse edilecegi tarih itibariyle, herhangi bir anda önceden bildirim yapmaksızın, MSC Voyagers Club hüküm ve koşullarının herhangi birini web sitelerimizde tadil edilen hükümleri yayımlayarak tadil etme, değiştirme veya modifiye etme hakkını saklı tutar. Tadil edilen hüküm ve koşullar, web sitelerimizde yayımlanmayı takiben otomatik olarak yürürlüğe girecektir. Buna istinaden üyeler bu hüküm ve koşulları zaman zaman gözden geçirecek, böylece bu tür son değişiklikler veya modifikasyonların farkında olacaklardır.

7. GİZLİLİK POLİTİKASI Veri işleme için gizlilik politikası ve ilkeleri aşağıdaki web adresinde bulabilirsiniz http://www.msccruises.com/en-gl/Privacy.aspx 


Ayrıca, MSC Cruises SA, MSC Voyagers Club’ı önceden bildirerek veya bildirmeden sona erdirme hakkını da saklı tutar. MSC Cruises SA, bu hakkı kullandığı takdirde, herhangi bir Üyeye veya üçüncü tarafa karşı yükümlü olmaz. Ayrıca, MSC Cruises SA, MSC Voyagers Club’ın belirli alt kısımlarıyla ilgili
olsun veya olmasın zamanzaman ek kılavuz ilkeleri veya kuralları yayımlayabilir. Bu tür ek belgeler işbu belgeyle bu hüküm ve koşullara atıf yapılmak suretiyle dâhil edilirler, ancak bu ek belgeler ile burada belirtilen hükümler arasında doğrudan bir ihtilafın bulunması durumunda, bu hükümler geçerli olacaktır.